.

Готові до екшну? Обираємо екшн-камеру разом!

01.08.2019

Екшн камери створені для самих жорстких, складних умов. Вони готові витримати набагато серйозніші випробування, ніж захищені моделі смартфонів або фотокамер. Та й знімати ними простіше: мініатюрний пристрій легко кріпиться на шоломі, одязі або навіть зап'ясті.

Крок 1. Визначаємося з форм-фактором

Чи не всі виробники екшн-камер починали з копіювання GoPro. Це добре помітно по формі їх моделей: пропорції фактично ті ж самі.

Традиційна форма

Чимось нагадує GoPro Hero. У цьому форматі виконані, напевно, відсотків 80 від загальної кількості всіх камер на ринку. Оптимальний вибір для більшості покупців.

Міні-куб

Для тих, хто любить компактні формати. Екран буде маленьким, але в усьому іншому такі камери цілком собі повноцінні. Знімають в HD або FullHD, акумулятора зазвичай вистачає години на 2-2,5 зйомки.

З об'єктивом на торці

Якщо вам потрібна камера для мотоцикла з кріпленням на шоломі, традиційні камери - не найкращий варіант. Набагато зручніше «витягнуті» моделі з об'єктивом на торці - таку можна закріпити збоку шолома, і вона буде виглядати цілком органічно.

Крок 2. Вибираємо роздільну здатність запису

Якщо з форм-фактором визначилися, саме час звернути увагу на такий параметр, як роздільну здатність. Ось які основні варіанти існують сьогодні.

HD 720р: підійде, якщо вам потрібна бюджетна камера. Іншого виправдання окрім невеликого бюджету на користь такого низького за нинішніми мірками параметру ми не бачимо.

Full HD: мабуть, оптимальний як для любителів, так і для професійних спортсменів або екстремалів. Компроміс між високою якістю відео і його невеликим об'ємом на карті пам'яті.

4К: прогресивний формат, який підійде для тих, хто хоче заробляти на зйомці відео або любить використовувати режим slow-mo (уповільнена зйомка).

Зауважимо, що звертати увагу на роздільну здатність самого датчика (матриці) в даному випадку не варто. Для зйомки відео в 4К цілком достатньо датчика з роздільною здатністю 8 Мп - це вам не фотографії робити. До речі, про фото: хоча їх вміють робити 90% екшн-камер, високої якості тут не чекайте. Маленький розмір матриці дозволить зробити більш-менш хороший знімок тільки при достатньому освітленні.

НОВИЙ ТРЕНД: ЗЙОМКА 360

Ще недавно панорамна (на 360 градусів) зйомка була доступна тільки професійним операторам з дорогою апаратурою. Сьогодні зробити таку може будь-хто - досить тільки купити відповідну екшн-камеру.

Пристрої для зйомки 360 мають два об'єктива з кутами огляду 180 градусів - при обробці відео «склеюється» програмним шляхом, і виходить кругова панорама. Файл з роликом можна завантажити відразу в YouTube: сервіс автоматично розмістить його як відео 360. З панорамною зйомкою можна взагалі «не паритися», куди направлена ​​ваша камера - головне не забути її ввімкнути.

Крок 3. Вибираємо корисні функції

Сподіваємося, з основними характеристиками ви визначилися: тепер потрібно вибрати функції, які вам дійсно потрібні. Як неважко здогадатися, чим їх більше, тим дорожче пристрій, так що оптимальний вибір екшн камери 2019 сильно залежить від бюджету.

Захищений корпус

Більшість камер мають протиударне виконання і базовий рівень вологозахисту. Тобто пил, бризки води, «польоти» з невеликої висоти їм, як правило, не страшні. Але, якщо ви збираєтеся знімати, наприклад, у водному поході, потрібна повноцінний захист від води (IP67 і вище). Таку сьогодні мають тільки топові камери - наприклад, GoPro Hero 7.

Для інших передбачено використання герметичного боксу (зазвичай купується окремо). Якщо заховати камеру в бокс, з хорошим звуком можна практично попрощатися - це суттєвий мінус.

Модуль Wi-Fi

Екшн-камера зазвичай монтується на предмет одягу або екіпіровки оператора. При цьому йому самому без сторонньої допомоги досить проблематично правильно зорієнтувати камеру, вмикати і вимикати її. Завдання помітно спрощується, якщо екшн-камера має модуль Wi-Fi: тоді керувати нею і компонувати кадр можна за допомогою смартфона через спеціальний додаток. Тільки не забудьте про захист самого смартфона!

Стабілізатор зображення

Екшн-камера найчастіше знаходиться «в центрі подій», і ви робите зйомку явно не сидячи в домашньому кріслі. Напевно, багато хто з вас помічав, як «трясе» зображення на екрані при зйомці з велосипеда на пагорбі або байдарки на порозі. Частково позбутися такої тряски можна за рахунок використання стабілізатора. Краще, якщо він буде оптичний, але на крайній випадок зійде і електронний (краще, ніж нічого).

GPS-приймач

Іноді корисно прив'язати відео до місцевості, де відбувалася зйомка. Наприклад, багато мотоциклісти використовують екшн-камеру як відеореєстратор - в цьому випадку по GPS-треку можна встановити як траєкторію руху, так і швидкість. Ця опція буде у нагоді і під час пішого або водного походу.